zanza.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie, zdrowiu

Uroda

Olej migdałowy do jakich włosów go stosować?

Olej migdałowy do jakich włosów go stosować?

Własności i zastosowanie oleju migdałowego są doceniane przez ekspertów od wieków. Wykorzystywany jest m.in. w kosmetyce, medycynie i kuchni. Szczególnie doceniane jest jego działanie na włosy. Jednakże, warto wiedzieć, że nie każdy typ włosów równie dobrze zareaguje na kurację olejem migdałowym. Zanim zdecydujesz się na jego zastosowanie, powinnaś ustalić, do jakiego typu włosów olej migdałowy najbardziej pasuje.

Typy włosów idealne do użycia oleju migdałowego

Olej migdałowy to bogate źródło witamin A, E, D, B oraz tłuszczów omega-9 i omega-6. Jego skład sprawia, że niezwykle skutecznie nawilża i odżywia włosy. Z tego powodu jest to produkt idealny dla osób, które borykają się z problemem suchych, zniszczonych oraz łamliwych włosów.

Migdałowy eliksir doskonale sprawdzi się również na włosach farbowanych, które są często narażone na szereg uszkodzeń. Nadaje im blasku, odżywia od nasady aż po same końce, zabezpieczając je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Ciekawostką jest, że olej migdałowy z powodzeniem można używać również na tłustej skórze głowy. Reguluje on bowiem produkcję sebum, dzięki czemu może przeciwdziałać przetłuszczaniu się włosów.

Zalety stosowania oleju migdałowego na włosy

Faktem jest, że korzyści płynące ze stosowania oleju migdałowego na włosy są niezwykle liczne. Przede wszystkim, dzięki zawartości witamin i minerałów, zapewnia dogłębną odnowę i regenerację.

Olej migdałowy doskonale nawilża suchą skórę głowy, dzięki czemu łagodzi swędzenie i podrażnienia. Efektem jego stosowania jest też zdecydowana poprawa kondycji włosów – stają się one silniejsze, zdrowsze, łatwiejsze w układaniu i mniej podatne na łamanie.

Ponadto, olej migdałowy sprawdzi się jako naturalny środek na wypadanie włosów. Wykorzystując jego właściwości, można stymulować wzrost nowych włosów i przeciwdziałać ich wypadaniu.

Praktyczne wskazówki dotyczące stosowania oleju migdałowego na włosy

Pierwsza i najważniejsza zasada – zawsze aplikuj olej na czyste i lekko wilgotne włosy. Olej migdałowy nałożony na suchą skórę głowy i włosy nie będzie w stanie do nich w pełni przeniknąć i je zregenerować.

Twoim głównym celem powinno być równomierne nałożenie oleju na całą długość włosów, a nie tylko na końcówki. Możesz go nakładać dłonią lub ułatwić sobie zadanie za pomocą specjalnej buteleczki z dozownikiem.

Po aplikacji oleju, włosy warto owijać ręcznikiem. Dzięki temu olej będzie miał większą możliwość przeniknięcia do ich struktury.

Stosowanie oleju migdałowego na włosy to prosta droga do poprawy ich kondycji i zwiększenia ich odporności na uszkodzenia. Pamiętaj jednak, że tak jak każdy inny naturalny kosmetyk, wymaga regularnego stosowania.

Udostępnij

O autorze

Redakcja zanza.pl to specjaliście z zakresu mody męskiej, mody damskiej, zdrowia oraz urody. W artykułach znajdziecie masę osobistego doświadczenia oraz wiedzy.